DIY velikonoční dekorace ve skandinávském stylu

Ve vzduchu už je pomalu cítit jaro, slunce začíná hřát čím dál tím víc a my na Terve se už nemůžeme dočkat první skutečně jarní procházky mezi kvetoucími stromy. S jarním obdobím přichází ruku v ruce i velikonoční svátky, které jsou skvělou příležitostí na vytvoření jarních dekorací, které přinesou čerstvý jarní vánek i k vám domů.

Na blogu jsme pro vás připravili pár nápadů, jak si jednoduché velikonoční dekorace v severském stylu vyrobíte sami doma. Není totiž nic lepšího, než když se do dekorování a výroby velikonoční výzdoby zapojí celá rodina. Vaše ratolesti si tak můžou procvičit zručnost a fantazii a navíc se výborně zabavit.

Skandinávský styl je hlavně o jednoduchosti a harmonii tvarů a barev. A DIY jarní dekorace v severském stylu jsou navíc většinou jednoduché na výrobu a konečný výsledek působí příjemně a vzdušně.

diy-velikonocni-dekorace

Úžasným nápadem je použití skořápek od vajíček, které můžete různě naplnit: ať už krásnými jarními květinami, mini čokoládovými vajíčky, barevnými kamínky nebo i jednoduchou čajovou svíčkou. Celé to potom zasadíte zpět do kartonového obalu od vajíček a stylová velikonoční dekorace je na světě.

velikonocni-svicky-z-vajicek velikonocni-kvetinace-z-vajicekvelikonocni-stul-prostreno

Pokud milujete jednoduchost a přírodní materiály jako my, tak vás určitě nadchne následující nápad. Jednotlivá vajíčka obvážete lněným provázkem a některé můžete ozdobit pírkem. Následně už jen krásně naaranžujete do velikonoční mísy a jarní dekorace a lá Velikonoce ve Skandinávii je na světě.

zdobeni-vajicek-pericky

Jarní dekorace na dveře se u nás těší také velké oblibě. Co tak přivítat koledníky velikonočním věncem zavěšeným na vchodových dveřích? Tady potřebujete trochu zručnosti, věnec z větviček jako základ a různé druhy vajíček, které opatrně přivážete a připevníte. Úplně dokonalý velikonoční věnec na dveře vytvoříte, pokud ještě k tomu doplníte pár ptačích peříček, které celému věnci přidají na lehkosti a vzdušnosti.

velikonocni-venec-na-dvere

Pokud nemáte čas, případně jste v DIY začátečník, tak vás následující dekorace určitě potěší. Jednoduše vezměte různé druhy vajíček (slepičí, křepelčí nebo dokonce pštrosí), položte je na talíř a obklopte pár svíčkami a pírky. Úplně podmanivá a zároveň krásně čistá jarní dekorace je na světě.

velikonocni-dekorace-na-stul

Zdroje fotografií: Digsdigs, nordichouse.co.uk

socialblog4Terve na Facebooku Terve na Twitteru Terve na Instagramu Terve na Pinterestu


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *