Inspirativní finská chata s úžasným výhledem a letní kuchyní

Krátké léto si Finové umí náležitě užívat. Letní chaty, takzvané mökki najdeme po celém Finsku a nemusí se jednat jen o klasické červené domky nebo sruby. Tento krásný letní dům navržený architekty ze studia Haroma má ohromující výhled na jezero, hned dvě kuchyně a celý je v moderním skandinávském stylu.

1

Dům s obdelníkovým půdorysem je jako stvořený k relaxaci. Už samotný přístup vás okouzlí širokou lávkou a průhledem na jezero. Lávka je v podstatě i hlavní dominantou celého domu. Pomyslně prochází skrz, kde má funkci jako jídelna pro letní kuchyni a táhne se až k jezeru. Tam se opět mění na slunnou terasu s lehátky. Krásný detail, který změnil tvář celé stavby.

2 3 4 5

Čisté a jednoduché linie nevidíme pouze zvenčí, ale i uvnitř. Veškerý nábytek je uzpůsobený tak, že se dům snadno udržuje. Bílá barva je ve finském designu už tradicí a v tomto případě skvěle kontrastuje s černými rámy oken a venkovními terasami v přírodním odstínu.

6 7 8

Letní kuchyně je součástí terasy a v podstatě se opírá o kuchyni vnitřní, která je z druhé strany stěny. To samozřejmě usnadnilo i strukturu rozvodů vody a odpadu. K večeři ve venkovní jídelně opět nechybí výhled na jezero.

9 10

Tento letní dům je zkrátka úžasný, ale přeci jen má jednu nevýhodu – je opravdu určený jen na léto, maximálně jaro a podzim. V kruté finské zimě by jste si prostorné terasy a venkovní přístup do pokojů asi moc neužívali. A na závěr jeden trošku provokativní snímek – taky byste si dali říct, že? :)

11

Zdroj fotografií: Vesa Aaltonen, studio Haroma & Partners

Sledujte DesignBlog na sociálních sítích | Facebook Twitter Google+ Pinterest


Jeden komentář k “Inspirativní finská chata s úžasným výhledem a letní kuchyní

  1. Claudio

    Exelente

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *