Plovoucí sauny novým finským hitem

Kólébka saunování zažívá nový trend. Plovoucí sauna se ve finském Tampere stala takovým hitem, že kvůli ní musí rozšířit místní přístav.

1

Toto léto bude teprve druhou sezónou, kdy se po jezeře ve větší míře prohání dřevěné saunové domky. Ze saun montovaných na raftovou loď s menším motorem se stal hit a už jich zde kotví kolem 40 kusů. Tento rok se čeká další příbytek v podobě přibližně 10 saun, takže se místní přístav bude muset rozšířit.

2

Plovoucí sauny se staly oblíbené zejména u mládeže, kteří si je půjčují na různé oslavy a privátní párty. S lodí, která se plaví rychlostí přibližně 7 km/h, se snadno dostanete do odlechlých částí jezera. Tam si můžete užívat soukromé saunování a navíc se můžete prakticky hned schladit skokem do jezera. Nechybí třeba gril na přípravu občerstvení a provozovatelé dokonce plánují vybudovat na střechách skokanské můstky a terasy na opalování. Tak uvidíme, jestli se něčeho podobného dočkáme i na našich rybnících :)

3

Zdroj fotografií: Yle

Sledujte DesignBlog na sociálních sítích | Facebook Twitter Google+ Pinterest


Jeden komentář k “Plovoucí sauny novým finským hitem

  1. Deli

    To vypadá na dobrou akci na vodě:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *