Podzimní novinky Marimekko

Představte si nádhernou podzimní krajinu: venku je už občas trochu sychravo, ale sluníčko dokáže jěště stále pěkně hřát a stromy se chlubí odstíny hnědé, červené i žluté. Nová kolekce Marimekko zachycuje toto jedinečné období v roku téměř dokonale. Motivy Letto, Kiiruna a Tiara jsou nepochybně věrnou kopií podzimní přírody.

marimekko-podzim

Letto

Designérka Aino-Maija Metsola, která navrhla kolekci Letto se nechala inspirovat finskou bahenní flórou. Hnědá barva, která tomuto motivu dominuje, dokonale vystihuje podzimní náladu, kdy se příroda pomalu chystá na zimní spánek. Z tohoto vzoru najdete na Terve nádherný hrnek, podnos a kuchyňskou chňapku.

marimekko-letto

Podnos Letto 43×22 cm, březová překližka | 1230 Kč
Kuchyňská chňapka Pieni Letto 31,5×15 cm, bavlna/polyester | 515 Kč
Hrnek Oiva Letto 0,25 l, porcelán | 490 Kč

Kiiruna

Od té samé designérky pochází i další motiv z podzimní kolekce Marimekko s názvem Kiiruna, tedy v překladu bělokur – nádherný pták žijící na severu Evropy a na Aljašce. Aino-Maija se nechala inspirovat dvojicí těchto ptáků, kteří právě hnízdili ve křoví. Nádherný motiv dozdobený bobulemi působí umělecky a velmi příjemně. Na Terve si můžete vybrat černobílý běhoun, nádhernou deku s třásněmi, porcelánový hrnek nebo dezertní talířek.

marimekko-kiiruna

Běhoun Kiiruna 47×150 cm, bavlna | 1210 Kč
Hrnek Oiva Kiiruna 0,25 l, porcelán | 490 Kč
Talíř Oiva Kiiruna 15×12 cm, porcelán | 490 Kč
Deka Kiiruna 130×180 cm + třásně, bavlna | 3690 Kč

Tiara

Květinové vzory, příjemná barevná kombinace a originální zpracování, taková je kolekce Tiara. Pokud jste milovníkem mysteriózních příběhů, tato kolekce vás určite zaujme a přenese do záhrady plné tajemství. Na Terve máme pro vás hrnek, z kterého si můžete vychutnat svůj oblíbený horký nápoj.

marimekko-tiara

Hrnek Oiva Tiara 0,25l, porcelán | 490 Kč
Talíř Oiva bílý, porcelán | 385 Kč

A pokud si chcete vychutnat fotky podzimní kolekce v krásném interiéru chaty finského designéra Alvara Aalta, přečtěte si náš dřívější článek.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *