Vánoční výzdoba doladí tu pravou sváteční atmosféru

Někomu by se mohlo zdát, že vánoční výzdoba ve skandinávském stylu je moc strohá a studená. Opak je však pravdou – i seveřané totiž  umí vytvořit ze svého domova pohádkový svět plný skřítků, baněk, luceren a světel. Pojďte se inspirovat a vytvořte si letos Vánoce v duchu mimimalismu a jednoduché severské krásy.

24452236452_3a273f64ea_o

Roztomilí skřítci Aarikka

Milí skřítci ze severu přinesou vánoční pohodu a harmonii do vaší domácnosti. Ať už se rozhodnete pro sněhobílého kamaráda s rukavicemi nebo skřítky ve vánoční červené, buďte si jistí, že nešlápnete vedle. Položte si svého skřítka do okna, na konferenční stolek nebo si ho třeba dejte pod stromeček, ať u vás doma hlídá vánoční atmosféru.

skritek-se-zvonkemzavesna-dekorace-vanocni-skritci-cervena-1skritek-s-nahrdelnikemskritek-s-rukavicemi-a-salou

Na fotkách:
Skřítek se zvonkem od Aarikka
Skřítek s náhrdelníkem od Aarikka
Skřítek na rybách od Aarikka
Závěsná dekorace se skřítky
od Aarikka
Skřítek s rukavicemi a šálou od Aarikka

Vánoční baňky a dekorace

Ať už dřevěné, skleněné nebo keramické, vánoční baňky a ozdoby nesmí během Vánoc chybět. V případě vánoční výzdoby v severském stylu platí, že méně je více. Ve Skandinávii je zvykem zdobit vánoční stromeček jen s několika málo ozdobami tak, aby vynikla jejich přirozená krása.

vanocni-ozdoba-birds-by-toikkazavesna-dekorace-vanocni-stromekTanssi baňkadekoracia-birds-by-toikka-3ks

Na fotkách:
Vánoční skleněná ozdoba Birds by Toikka
od Iittala
Vánoční skleněná baňka Tanssi
od Iittala
Keramické dekorace Birds by Toikka, 3ks
 od Iittala

Ve světle svíček a luceren

Počas vánočních svátků se venku brzo stmívá a tak není nic lepšího, než si  zútulnit domov tlumeným světlem svíček, které nádherně doladí sváteční atmosféru. Lucerny, svícny a svíčky v severském stylu mají své osobité čaro. Posuďte sami.

lucerna-se-sobem-7cm svicka-s-jelenem-nordic-12cm Iittala-Weihnachten-gedeckter-Tisch iitala-kastehelmi-votive-red Nappula svícen

Na fotkách:
Lucerna se sobem
od Muurla
Svíčka s jelenem od Muurla
Mosazný svícen Nappula od Iittala
Svícen Kastehelmi od Iittala
Černý svícen Nappula od Iittala

Zdroje foto: Tuulinenpaiva, Hunajaista, Aarikka, Iittala, Muurla


4 komentáře k “Vánoční výzdoba doladí tu pravou sváteční atmosféru

 1. Michal Učeň

  Dobrý den, děkujeme za zprávu. Samozřejmě pokud ozdobu vyrábí ručně sklářský mistr ve Finsku, tak je cena jiná, než pokud si ji vyfouknete sami na exkurzi ve sklárně. Vzhledem k technice výroby, designu a kvalitě je ovšem stěží můžeme nazvat jako předražené. Cena zkrátka v obou případech odpovídá tomu, co dostanete.

 2. Jana Veselá

  ozdoby jsou to celkem pekne, ale neskutecne predrazene!! nedavno jsme si mohli primo ve sklarne vyfouknout ozdobu za uplne jine penize :-)

 3. Michal Učeň

  Děkujeme moc za krásná slova! Máte pravdu, pravý severský design není levný, ale zase je lepší si pořídit pár kvalitních a pěkných kousků, které Vám budou dělat dlouho radost. Přejeme krásné Vánoce!

 4. Jana Polanská

  Dobrý den, právě si prohlížím Vaší nabídku pro ženy a jsem nadšená. Ve Skandinávii jsem byla v roce 1993 a moc se mi tam líbilo, jela bych tam ráda znovu. Mám ráda minimalismus a severský životní styl, proto se mi líbí zboží, které nabízíte. Bohužel jsou pro mne drahé. Vím, že život ve Skandinávii není levný. Zdravím Vás J.Polanská

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *