Dřevostavba ve skandinávském duchu

Dnes navštívíme inspirativní dům na jihu Švédska, nedaleko dánských hranic. Krásná dřevostavba s typickým žlutým nátěrem zaujme hlavně romantiky a milovníky tradiční severské architektury.

Švédský dům

Pokud bychom se dívali na tento dům ve skandinávském kontextu, není na něm nic zvláštního. Pro našince je ale nezvyklý, takový totiž v naší zeměpisné šířce vidíme málokde. Dřevo jako základní stavební materiál, krásný žlutý nátěr, bílé rámy oken a dveře, to vše dává dohromady až idylické prostředí k životu.

Švédská dřevostavba

Pokud se procházíte po venkově ve Skandinávii, připadáte si jako v pohádce. Moderní i staré domy jsou ve stejném stylu, každý unikátní a přece tak podobný. Důraz je také kladený na citlivé zasazení do krajiny. Jak podstatný rozdíl oproti moderní výstavbě u nás – řadové domy se dostávají z měst na vesnice, křiklavéjedovaté barvy nátěru svítí na pár kilometrů (snad aby se majitel ukázal před sousedy) a každý dům v jiném stylu než druhý.

Tradiční švédský dům

Tento švédský domeček poskytuje výborné podmínky pro život. Je praktický, s výměrou 101 m2 ne příliš velký. Postavený byl v roce 1992, tedy pár let už má, přesto vypadá jako nový a současně si zachovává styl.

Švédský dům - terasa Švédský dům - vchod

Uvnitř najdeme celkem 5 pokojů, nejzajímavější je asi obývací pokoj laděný v tmavých barvách. Přesto, že stěny jsou bílé, chladný a neútulný rozhodně není. Zásluhu na tom má dřevěná podlaha a krásná knihovna.

Skandinávský interiér - obývák Skandinávský interiér - obývací pokoj

Bílou kuchyň odděluje od prosvětlené jídelny praktický ostrůvek. Stejně jako v obývacím pokoji, i zde je šestiúhelníkový stůl, který poskytuje dostatek prostoru a zároveň díky krátké vzdálenosti napříč stolem vybízí ke společné konverzaci.

Skandinávský interiér - kuchyně Skandinávský interiér - jídelna 10 11 12

Tentokrát není nijak závratná ani cena, obzvlášť pokud bereme v úvahu krásnou lokalitu poblíž pláže a přístavu. Dům se nabízí na 7,3 milionu Kč.

Zdroj: Valvet Capitex

Sledujte DesignBlog na sociálních sítích | Facebook Twitter Google+ Pinterest


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *