Finské Marimekko opět přináší kousek radosti v kolekci Jaro/Léto 2014

Marimekko poprvé ukázalo módnímu světu svoji hravost a nespoutanost už před více než 60 lety.  Výrazné barvy a netradiční vzory jsou pro Marimekko jakýmsi ztělesněním radosti a volnosti. Kolekce jaro/léto 2014 představená na kodaňském veletrhu módy byla podle očekávání veselá a plná života.

marimekko-spring-summer-2014-2

Název kolekce Svoboda projevu dává jasně najevo, že Marimekko představilo hravé kousky s různými střihy a texturami od měkkých jemných tvarů až po výrazné geometrické prvky, které nejde přehlédnout. Velká škála střihů společně s výborně sladěnými barvami dodala celé kolekci nádech bezstarostnosti.

marimekko-spring-summer-2014-1

No a jaká by to byla přehlídka Marimekko, kdyby na ní chybělo pár nádherných modelů s legendárním vzorem Unikko, kterého autorkou je přední designérka firmy Maija Isola. Tak se pěkně usaďte s inspirujte se dalšími fotografiemi a videozáznamem přehlídky.

marimekko-spring-summer-2014-4marimekko-spring-summer-2014-3marimekko-spring-summer-2014-5 marimekko-spring-summer-2014-6

Zdroj fotografií: Marimekko

Sledujte DesignBlog na sociálních sítích | Facebook Twitter Google+ Pinterest


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *