Hra se světlem ze severu Evropy

Zamysleli jste se někdy, jaký je vlastně prostor nad našimi hlavami důležitý? A jak krásně se interiér promění, když do něho vstoupí kousek originality v podobě dizajnového osvětlení? Skandinávský dizajn v tomto případě určitě nezklame. Pár nadčasových a elegantních kousků Vám přinášíme pro inspiraci. Industriální dizajn, hravé tvary a příjemné barvy, to charakterizuje severský dizajn.

V každém interiérovém osvětlení inspirovaným Skandinavií nechybí i kousek romantiky, ať už v podobě pásků připomínajících hoblinky ze dřeva nebo ornamenty v podobě nezvyklé grafiky. Velmi zajímavé a originální je i osvětlení ve tvaru žárovky, které by bez motivu lesního údolí působilo poněkud fádně, takže se dizajnéři správně rozhodli nechat toto svítidlo vyprávět svůj vlastní příběh a povolit uzdu fantazii každého z nás.

svetla_aaltoSvítidlo s motivem hoblinek ve vile Maison Louis Carré, dizajn: Alvar Aalto

MuutoStropní svítidla Muuto

svetlo_moomin1Svítidlo ve tvaru žárovky z finské sklárny Muurla, dostupné na www.terve.cz

svetlo2Robustní svítidlo se zajímavou harmonikovou strukturou

svetlo3Grafické prvky v propojení se skandinávským dizajnem


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *