Iittala Kaasa: Svícny inspirované finskými majáky

Iittala nás nechala nahlédnout do kolekce podzimní sezóny a máme se opravdu na co těšit. Celosvětově úspěšným svícnům na čajové svíčky z kolekcí Kivi a Kastehelmi se pokusí konkurovat novinka od designéra Ilkky Suppanena. Kaasa, jak se nová kolekce nazývá, je inspirovaná pobřežními majáky navádějícími lodě do finských přístavů.

IittalaInterior20152_JPG

Název Kaasa není úplně nový, stejný designér totiž pro Iittalu už dříve navrhl domácí biokrby podobného tvaru. Tentokrát jsou svícny Kaasa určené pro malé čajové svíčky a mají za cíl vytvořit v interiéru příjemnou atmosféru. Pomoci jim k tomu mají pečlivě zvolené teplé tóny – písková (sand), pouštní žlutá (dessert), šedá a také brusinková, která vzhledem ke vzácnému červenému barvivu bude už tradičně prémiovým odstínem.

Kaasaminigroup1_JPG

Svícen ve skandinávském stylu má velmi jednoduchý tvar, tak jak jsme u Iittaly zvyklí – žádné zbytečnosti, jen důraz na ideální proporce, linie a barvu. I přesto, že svícen sám o sobě je krásnou dekorací, to pravé představení začne až po zapálení svíčky. Plamen si doslova pohrává s tenkým foukaným sklem a kovovým podstavcem, které společně vytvářejí jemné odlesky.

Svícen Kaasa bude mít průměr 14,1 a výšku 11,5 cm, nebude to tedy žádný drobeček, ale spíše dominantní dekorace na odkládací stolky, větší police nebo jídelní stůl.

IittalaChristmas20154_JPG

socialblog4Facebook Twitter Google+ Pinterest


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *