Magické novinky v kolekci Iittala Taika

Taika je jednou z nejúspěšnějších kolekcí finské designérské firmy Iittala a tak není divu, že se po úspěšném uvedení v roce 2006 postupně přidávají další výrobky a variace. Před Vánoci to třeba byla speciální červená edice oblíbených hrníčků. Pro rok 2014 Iittala připravila ale zatím největší rozšíření hned o několik nových talířů, skleniček a textílií. 

IittalacombinabilityMagicStartwithcork_JPG

Ilustrace Klause Haapaniemiho zůstávají na některých produktech netknuté, na některých talířcích ovšem přibyly i některé nové motivy. Magické obrázky (taika znamená ve finštině magický) tak zůstávají v nezměněné podobě. Ostatně není ani co měnit, právě kvůli nim je kolekce Taika tak oblíbená. V kombinaci s funčními, jednoduchými tvary, které navrhl designér Heikki Orvola, je nádobí Taika dokonalé.

IittalacombinabilityGraphic_JPG

V nové kolekci se k již známým hrníčkům na čaj, šálkům na espresso, talířkům a miskám přidávají ještě nové rozměry talířů, porcelánové lžičky, dvě velikosti skleniček, krásné konvičky, hluboké talíře a textílie – ubrusy a kuchyňské utěrky. Jako vždy se můžeme těšit na perfektní kombinovatelnost různých barevných kombinací, takže si každý může složit vlastní originální sadu.

IittalacombinabilityModernCountry_JPG

Asi nejdominantnějším produktem z novinek je ovšem velký porcelánový tác, který nechává kouzelné ilustrace naplno vyniknout.

Taika serving plate 41cm oval blue_JPG

Novinky už už pomalu míří k nám na český a slovenský trh a k zakoupení by měly být vybrané produkty na přelomu února/března. Než se váš oblíbený kousek ocitne u vás doma, ponořte se do snů v magické říši zvířat…

mixtaika Taika_Teema_Kartio_group_JPG

Taika Sarjaton mix group_JPGZdroj fotografií: Iittala

Sledujte DesignBlog na sociálních sítích | Facebook Twitter Google+ Pinterest

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *