Mezonetový apartmán ve skandinávském stylu

Apartmány s nezvyklou dispozicí jsou vždy pro interiérového designéra velkou výzvou, ale na druhou stranu dávají velký prostor fantazii a improvizaci. Tento krásný mezonet je příkladem, že když se dá dohromady nadaný designér a skandinávský design, může vzniknout opravdu unikátní interiér.

apartman-skandinavsky-styl

Jen si všimněte, s jakým prostorem se musel designér vypořádat – zkosené stropy, úzká chodba nebo atypické stěny. Prostoru vévodí černá a bílá zpestřené zlatými dekoracemi a sem tam nějakým kouskem dřevěného nábytku.

apartman-skandinavsky-styl1

Právě čisté linie a jednoduchá barvy dělají s prostorem divy – na první pohled je nezvykle vzdušný a přitom velmi elegantní. Dominantou obývacího pokoje jsou pak úžasné schody do prvního patra, které se jako černá linka táhnou po bílé stěně.

apartman-skandinavsky-styl2apartman-skandinavsky-styl3

Vzhled ložnice určilo velké vikýřové okno, které dodává dostatek přírozeného světla. Majitelům můžeme závidět i výhled z malého okýnka u postele, které poslouží i jako přírodní zdroj světla na ranní počtení.

apartman-skandinavsky-styl4apartman-skandinavsky-styl5apartman-skandinavsky-styl6

Kapitolou samou o sobě je koupelna. Prosklené dvojkřídlé dvěře vedou rovnou na chodbu, kde dřevěnou podlahu přerušují drobné kachličky. A uvnitř? Černobílé království okořeněné červenou „drátkovou“ lampou, které vypadá skutečně luxusně.

apartman-skandinavsky-styl7apartman-skandinavsky-styl8apartman-skandinavsky-styl9apartman-skandinavsky-styl10

Zdroj fotografií a více: Fantasticfrank

Sledujte DesignBlog na sociálních sítích | Facebook Twitter Google+ Pinterest


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *