Premiéra filmových Mumínků bude 10.října, venku je i oficiální trailer

O tom, že oblíbení Mumínci jedou na dovolenou a prostřednictvím celovečerního filmu nás nechají nahlédnout do svého soukromí, jsme už psali. Premiéru si finská kultovní rodinka odbyde 10.října v Helsinkách, hned poté je můžeme vidět i v anglické verzi na 58. ročníku festivalu BFI v Londýně. Pro nedočkavé je na světě i nový trailer, který odhaluje krásné animace i kvalitní dabing.

Moominsriviera2

Mumínci už neodmyslitelně patří k Finsku asi stejně tak, jako třeba saunaování nebo polární záře. Jsou častým motivem i ve finském interi0rov0m designu a jen těžko najdete finskou rodinu, která by doma neměla alespoň jeden hrníček s Mumínkem. Není divu, že při příležitosti 100. výročí narození autorky Mumínků Tove Jansson vznikl nápad uvést do kin film, který postavičky z pohádkového údolí přiblíží i dnešní generaci.

Moominsriviera4

Ve vydaném traileru je nastíněný příběh, kdy se rodinka Mumínků vydává za odpočinkem a zábavou na riviéru. Tam se někteří z nich nechají strhnout místní atmosférou, novými přáteli a nápadníky. Z toho vzniká zajímavá zápletka a rozpory mezi samotnými Mumínky, kteří jindy drží pevně při sobě.

Film má velmi pěkné zpracování, animace jsou kreslené ručně a nemusíme se tak bát, že by legendární dílo Tove Jansson bylo pošlapáno přehnanými moderními efekty. Podle traileru vypadají Mumínci velmi mile, tak jak je známe z knížek nebo krátkých animovaných pohádek.

MoominsrivieraMoominsriviera3

Dabing je prozatím připravený ve finštině, švédštině a angličtině. Jisté je, že ještě vznikne německá a japonská verze. Jestli se dočkáme Mumínků i u nás, to zatím nevíme. Snad se jim na nadcházejících mezinárodních festivalech bude dařit a dostanou se tak i k nám. Určitě by nám to udělalo velkou radost.

Pokud jste ale nedočkaví, můžete si Mumínky alespoň pořídit domů, na Terve máme skladem pár mumínkovských novinek.

Moominsriviera1

Zdroj: Moominsontheriviera.com 

Sledujte DesignBlog na sociálních sítích | Facebook Twitter Google+ Pinterest


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *