Skleněné věšáky Aarre s nádechem tajemného umění

Věšáky, které na stěně působí jako vzácné klenoty. Taková je nová kolekce skleněných věšáčků Aarre, kterou se zanedlouho chystá uvést finská Iittala. Úžasné vzory a tvary ručně foukaných úchytů jsou perfektním detailem, který vyšperkuje každou stěnu.

Aarre_group_2015_JPG copy

Věšáky Aarre jsou počinem osvědčených designérů, kteří s Iittalou už dříve spolupracovali. Každý z nich pak bral inspiraci někde jinde - Markku Salo ve vesmíru, Anu Penttinen v podmořském světě a dvojice Elina a Klaus Aalto v rostlinné říši. Výsledek je naprosto úchvatný – celkem 8 unikátních věšáčků ve sběratelské kolekci se liší tvarem, velikostí, strukturou a barvou.

Jestli se rozhodnete vybrat si ten svůj oblíbený nebo si z věšáčků Aarre poskládáte svou vlastní uměleckou galerii, je už jen na vás. Elegantně na ně můžete zavěsit třeba kabelku, náhrdelník nebo šaty na ramínku.

Iittala Interior 2015 1_JPGIittala Interior 2015 4_JPGAarre_group_2015_JPG copy 2

Věšáky mají průměr od 6,4 do 11 cm a ze zdi vyčnívají 5,8 až 10,8 cm. Vyrábět je budou finští mistři sklářského řemesla přímo ve Finsku, každý kousek tedy bude unikátní. K dokonalosti přidává Iittala balení v dárkové oválné krabici.

Nám nejvíce učarovaly až magicky zbarvené věšáky Seseli a Kentauri. Který se líbí vám?

aarre-iittala

socialblog4Facebook Twitter Google+ Pinterest


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *