Sushi bar ve finském stylu

Joanna Laajisto patří k našim oblíbeným designérkám a o jejích interiérech na našem blogu můžete číst pravidelně. Dnes navštívíme sushi bar Tiger Sushi, který najdeme na jihu Finska v městě Espoo. Joanna tuto restauraci zařídila v jednoduchém severském stylu a dokázala, že japonská kuchyně a finský design mají mnoho společného.

sushi-finsko

Celý prostor se nese ve znamení vzdušnosti a jednoduchosti. Pokud se podíváme na barvy a materiály, designérka je omezila jen na přírodní barvu dřeva, kterou použila na nábytek a bar a černou pro doplňky a porcelán. To vše na pozadí jemné textury tapety s v modrém nádechu.

sushi-finsko-1

Čajové konvice Marimekko Oiva se vzorem černých korálků Siirtolapuutarha a hrnečky Oiva se stejným motivem zdobí police za barem a zároveň samozřejmě slouží k servírování japonského sypaného čaje. Set této konvice se dvěma hrnečky si můžete pořídit i u nás na Terve.

sushi-finsko-3

Na prostoru je nejlepší to, že je i přes svůj jednoduchý koncept a v podstatě jen funkční dekorace útulný a hosté se v něm cítí příjemně. Joanna Laajisto má zkrátka cit pro vytvoření harmonického dojmu a atmosféry.

sushi-finsko-4 sushi-finsko-5sushi-finsko-2

Příště, když pojedete do Finska, a jste milovníky sushi, tak si návštěvu téhle restaurace nenechte ujít.

Zdroj fotografií: Joanna Laajisto

socialblog4Terve na Facebooku Terve na Twitteru Terve na Instagramu Terve na Pinterestu


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *