Tipy pro dekorace na jídelní stůl

Hledáte něco originálního a jiného pro Váš stůl, než to „staré a okoukané“?

Internetový obchod Terve.cz nabízí kolekci podložek ze 100% vlněné plsti od finského výrobce Verso Design. Designéři Tuttu Sillanpää a Ilona Ukkonen se pohráli s tvary a barvami a navrhli jedinečnou kolekci, která určitě neujde oku žádné Vaší návštěvy.

Netradiční tvary jsou inspirované přírodou, design podložek tak zachycuje bobule, stébla slámy, oblé kameny v řece, pupeny nebo krystaly.

Jednotlivé sety pozůstavají z podložek pod hrnce, podtácky pod skleničky, prostírání pod talíře a případně středové běhouny, na které je možné položit třeba vázu, ale samozřejmě i servírovací misky a hrnce.

Všechny podložky jsou vyrobené z měkké plsti ze 100% vlny, líší se jen tloušťkou tak, aby odizolovaly teplotu a ochránily Váš stůl. Podložky pod hrnce tak mají logicky větší tloušťku než podtácky pod skleničky. Vlněná plst má skvělé vlastnosti a je příjemná na dotyk. Navíc se snadno udržuje, protože odpuzuje nečistoty a lze ji prát v rukách, respektive i žehlit.

Podložky lze objednat v dostupných barevných kombinacích, které jsou skladem, případně po domluvě i v jiných barvách, kterých je k dispozici hned deset.

marja_setPodložky na stůl Marja ve tvaru bobulí jsou tak příjemné, jako teplé letní večery.

kidetabletop4Podložky na stůl Kide inspirované krystaly se hodí hlavně do moderních interiérů.

kivi_table_set2Jako oblé kameny v severských řekách mají tvar podložky na stůl Kivi

silmu_setSet podložek na stůl Silmu (ve finštině pupen), jsou romantické a tak krásné.


2 komentáře k “Tipy pro dekorace na jídelní stůl

  1. Michal Učeň

    Dobrý den, k lehce načervenalému dřevu třešně by bylo dobré zvolit jemné barvy. Dost záleží, jestli už třeba v kuchyni nějakou doplňkovou barvu máte a chcete u ní zůstat. Pak je asi nejlepší se jí držet. Pokud chcete něco nového, pak mi jako nejvhodnější přijde jemná žlutá barva – zkuste třeba podložky Lilja od Verso Design ze 100% vlněné plsti. Jsou velmi příjemné na dotyk a tvar působí vyváženě – nejsem sice specialista na feng shui, ale myslím, že tohle je ideální kombinace. Jsou dostupné ve dvou velikostech jako dlouhá podložka do středu stolu http://www.terve.cz/cs/prostirani/65-podlozka-lilja-lilie-dlouha.html a nebo jako menší podložka pod hrnec http://www.terve.cz/cs/prostirani/64-podlozka-lilja-lilie-mala.html Samozřejmě netřeba se omezovat a můžete je kreativně využít i jako dekoraci do středu stolu, pod vázu, květináč, dekorativní misku nebo zkrátka jak vás napadne.

  2. Jaké barevné kombinace byste doporučil na stůl designu a barvy třešeň? V současné době používáme bílou a zelenou ale chtěli bychom změnu. Aby to ladilo i v duchu feng shui a barvy byly spíše uklidňující a příliš nekontrastovaly. Stěny v kuchyni jsou bílé a nábytek stejného designu jako stůl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *