Útulný severský byt v Helsinkách, kde dominuje bílá

Dnes se podíváme do krásného vzdušného bytu v severském stylu v  Helsinkách, který je plný světla a příjemného tepla domova. Vše je v něm uzpůsobeno tak, aby vzácné sluneční paprsky dostali do nejvíce prostoru. Bílé stěny, světlá podlaha, nízký horizontálně orientovaný nábytek, jednoduchá skandinávská svítidla a striktní paleta barev jsou dokonalé dílo, ze kterého si můžeme vzít spoustu inspirace.

Apartment-in-Helsinki-01

V obývacím pokoji najdeme docela dost dekorací, nic ale díky volbě příjemných tónů bílé, béžové a černé nepůsobí rušivě. Pro umocnění příjemného pocitu z prostoru skvěle funguje koberec, který dodává potřebné teplo a opticky vyplňuje volný prostor ve středu místnosti.

Apartment-in-Helsinki-02

Líbí se nám také, že se majitelé nebáli kombinovat několik materiálů – kov, textil, ratan, dřevo a sklo. Život a barvu přináší do místnosti květiny, ať už živé řezané nebo v květináči. Nesmí chybět také umělecká díla a dekorace, které přinesl život a postupně v bytě přibývají jako připomínka na přátele, oblíbená místa a zážitky.

Apartment-in-Helsinki-03Apartment-in-Helsinki-04Apartment-in-Helsinki-10Apartment-in-Helsinki-09

V kuchyni najdeme starý severský trik mixování starého a nového – stůl už sice něco pamatuje, ale jeho patina nádherně ladí s klasickými židlemi a moderní kuchyňskou linkou.

Apartment-in-Helsinki-06Apartment-in-Helsinki-07

V kuchyni jsme si nemohli nevšimnout porcelánu Oiva od Marimekko, který se s motivem nepravidelných korálků výborně do bytu hodí. A pozorným fanouškům určitě neutekla ani miska s Mumínky :)

Apartment-in-Helsinki-08

Ložnice a koupelna následují styl z obývacího pokoje a kuchyně, prim hraje opět jednoduchost. Za nás tedy krásný byt, ve kterém je určitě radost bydlet, co myslíte?

Apartment-in-Helsinki-11Apartment-in-Helsinki-12Apartment-in-Helsinki-13

Zdroj: HomeDSNG, foto Mikko Ryhänen

socialblog4Terve na Facebooku Terve na Twitteru Terve na Instagramu Terve na Pinterestu


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *