Severský dům na samotě

Mít dům na samotě, po tom touží alespoň občas každý z nás. Tentokrát navštívíme jeden z nich poblíž finského jezera Tenala. Do krajiny citlivě zasazená dřevostavba nás zaujala nejen zvenčí, ale i zevnitř. Pojďte s námi na návštěvu chytnout trošku severské inspirace.

dum-na-samote-1

Obdelníkový půdorys stavby a plechová střecha působí konzervativně a dům se na první pohled nijak nesnaží zaujmout extravagantními křivkami nebo lomenými stěnami. Tady prostě vítězí pověstná severská jednoduchost a důraz na funkci. Velká okna nabízí pohledy na nádhernou okolitou krajinu, kterou si majitelé mohou vychutnat také z terasy volně navazující na interiér.

dum-na-samote-2dum-na-samote-4dum-na-samote-5dum-na-samote-6dum-na-samote-7

Uvnitř vládne dřevo, které obklopuje stěny, podlahu i strop. Druhé patro s galerií najdeme jen v menší části domu a hlavní místnost s obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní tak těží z vysokého stropu a nabízí exkluzivní pocit prostoru.

dum-na-samote-9dum-na-samote-91

Nábytek v severském stylu kombinuje černé a bílé tóny, které parádně korespondují s dřevěným obkladem. Perličkou a velmi dobrým nápadem je opracovaný trám, který slouží jako provizorní posezení u dominantních krbových kamen.

dum-na-samote-10dum-na-samote-11dum-na-samote-12dum-na-samote-13dum-na-samote-14dum-na-samote-15

Zdroj: Dezeen

socialblog4Terve na Facebooku Terve na Twitteru Terve na Instagramu Terve na Pinterestu


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *