Zářivý domov počas vánočních svátků

Během vánočních svátků si každý z nás rád zapálí nějakou tu svíčku, ať už na adventním věnci nebo jen takovou malou čajovou jako stylovou dekoraci. Světlo svíček přínáší do každého domova kousek skutečného tepla a zvláštní atmosféry, která nám zpříjemňuje vánoční období a chladné zimní večery.

IittalaKaasaKastehelmiKivi_JPG

Pokud patříte mezi romantické duše, potom jsou svícny Aarikka pro vás to pravé. Dokonalé zpracování březového dřeva a kuličky poseté po celém obvodu svícnu, za kterými stojí designérka Kaija Aarikka, jsou právem už několik desetiletí ikonou finského designu.

IMG_3188Svícny Aarikka se vyrábí ve více velikostech, třeba jako velký dominantní svícen Keisarinna nebo malý svícínek na čajovou svíčku Princessa

IMG_6430Kdo preferuje přirozenou strukturu dřeva, tomu jistě ulahodí přírodní varianta svícnů – jako je tomu třeba u svícnu Prinssi.

Ti, kteří jsou více praktičtí a mají raději sklo a jednoduché tvary si určitě zamilují svícny Kivi ze sklárny Iittala, které dodají celému prostoru moderní nádech a nadčasovost.

Kivigroup1b_JPG

Doslova uměleckým dílem, ze kterého až zamrazí, je svícen Iittala Festivo. Impozantní ledová dekorace, která vás okouzlí na první pohled. Surové sklo s ledovým povrchem perfektně koresponduje se zapálenou svíčkou.

1479474_390104481124490_1282068126_n-2

Legendární tvary navrhnuté Alvarem Aaltem se odzrcadlují na svícnu Votive. Geniálně navrhnutý tvar vás zavede do říše finských jezer.

votive_aaltoaalto_votive

Zdroje fotografií: Terve.cz, Iittala, Marimekko

Sledujte DesignBlog na sociálních sítích | Facebook Twitter Google+ Pinterest


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *